بیانیه

>

بسمه تعالی

 

چندی پیش آخرین مرحله ی قانونی انتخابات در شهرستانهای بویراحمد و دنا به پایان رسید و با اعلام نظر نهایی شورای محترم نگهبان فصلِ انتخابات مجلس نیز به فرجام رسید تا انتخابات با تمام بد و خوب، زیبایی ها و زشتی ها، تاریکی ها و روشنایی هایش تمام شود.

آنچه مسلم است باید به نتیجه نهایی که از طرف قانون مشخص شده تمکین کرد و به رای شورای محترم نگهبان احترام گذاشت چرا که همواره خود را مطیع و تابع قانون دانسته و می دانیم.

اخیرا آماری از بیکاران کشور منتشر شده که با خواندن آن بار دیگر و متاسفانه استان کهگیلویه و بویراحمد علی رغم تمام ظرفیت ها و توانمندی هایش باز هم در انتهای جدول استان های کشور قرار دارد. چنین مسائلی ست که همیت و تلاش مضاعف همه ی مردم و مسئولین را می طلبد، چرا که مردم و جوانان شایسته ما لایق چنین جایگاه نازلی نیستند. 

خدا را شاهد میگیرم که جز برای رضای خدا و ایجاد تغییر مثبت در زندگی مردم و خدمت صادقانه به عرصه سیاست نیامدم. با خدای خویش عهد کرده ام که تا هستم با تمام توان در خدمت مردمم باشم. خداوند بزرگ را شاکرم که کم کاری نکرده و از آنچه در توان و ذهن برای خدمت به مردم داشتم دریغ نورزیدم. شب و روز نیز دعایی جز "خدایا به حق بزرگی ات آنچه را خیر و صلاح مردم است مقرر فرما " بر زبان نداشتم.

آنچه در انتخابات اخیر گذشت را مردم به خوبی دیدند و به زیر و بم امر آگاه اند. سختی های این مسیر بر همه واضح بوده. هرچند زمان باز کردن و طرح دوباره معضلات نیست اما از این بابت همچنان از برخی مسائل و مشکلات گله مندیم، چرا که این مسائل در بسیاری موارد حق و حقوق مردم بود که ذایل گشت، از این رو سخت است نادیده گرفتن و تنها می بایست صبوری پیشه کرد و آنها را به خداوند صبحان که خود بهترین قاضی هاست واگذار نمود.

گاهی با تمامی مشکلات مجبور بودیم از یک طرف با برخی دوستان خودمان و از طرفی با سایر رقبای سیاسی و فکریمان رقابت کنیم. اما وجدانهای بیدار از آنچه گذشت آگاهند و به نیکی مسائل را رصد کرده و تحلیل می کنند.

باری، یقینا طی مدت انتخابات دلخوری ها و تندی هایی ایجاد شده و طبیعتا نگرانی هایی مابین دوستان به وجود آمده است. بدینوسیله از همه عزیزان عذرخواهی نموده و از دوستان عزیزی که صادقانه پای کار بوده و متحمل زحمات زیادی شدند خالصانه طلب حلالیت می کنم.

تقدیر و تشکر می کنم از تک تک مردم بزرگواری که با مشارکت خود حماسه ای دیگر رقم زدند. الحق و الانصاف پیروز واقعی این میدان مردم اند. 

همچنین از هیات های محترم نظارتی و اجرایی، نیروهای زحمت کش نظامی و انتظامی، امنیتی و قضایی، جامعه محترم دانشجویان، اساتید، معلمان، پزشکان، مهندسان، نخبگان، احزاب، همکاران عزیزم در شهرداری و نیروهای خدوم خدمات شهری، دانشگاه ها، ارگانها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی دست اندر کار انتخابات که احساس مسئولیت و قبول زحمت کرده در این امر خطیر همکاری و در برگزاری انتخابات مساعدت نمودند تشکر ویژه و خاضعانه دارم.

اینک موعد همدلی و همزبانی است. باید رقابت را فراموش کرده و دست در دست هم به عمران و آبادی دیارمان بیاندیشیم. وقت آن است تا کدورت ها و نگرانی های ناشی از انتخابات که در همه جا طبیعی ست را کنار گذاشته و همه با هم برای توسعه ی شهر و دیارمان تلاش کنیم.

 این بهار، فصل زیبایی ست برای فراموشی رقابت ها و آغاز رفاقت ها، با هدف والای آبادی دیار حماسه سازان استان کهگیلویه و بویراحمد.

 

محمد بهرامی

فروردین ۹۵

برو بالا