بیانیه در حمایت از ''لیست امید'' برای مرحله دوم انتخابات

>

"بنام خداوند بخشاینده مهربان"

 

ومَا لَنَا أَلاَّ نَتَوَکَّلَ عَلَى اللّهِ وَقَدْ هَدَانَا سُبُلَنَا وَلَنَصْبِرَنَّ عَلَى مَا آذَیْتُمُونَا وَعَلَى اللّهِ فَلْیَتَوَکَّلِ الْمُتَوَکِّلُونَ

«و چرا بر خدا توکل نکنیم و حال آن‌که ما را به راه‏‌هایمان رهبرى کرده است و البته ما بر آزارى که به ما رساندید شکیبایى خواهیم کرد و توکل‏‌کنندگان باید تنها بر خدا توکل کنند» سوره ابراهیم – آیه ۱۲

 

سی و ششمین انتخابات سراسری پس از انقلاب اسلامی، عرصه مشارکت و حضور به یادماندنی هم میهنانی بود که اراده و قدرت تعیین سرنوشت خود را به نمایش گذاشتند. بی شک برگزاری انتخاباتی امن و شکوهمند در کشور اسلامی ما آنهم در منطقه ای آشوب زده و پر تلاطم نشان از ثبات و قدرت نظام جمهوری اسلامی دارد. کافی است به کشور‌های منطقه نگاهی بیندازیم تا دریابیم چگونه آتش افراط، انحراف، خشونت و جنگ، بشریت را با چالش و خطری بزرگ مواجه ساخته است.

قطع نظر از علل و انگیزه¬‌های تامل ‌برانگیز کسانی که در یک دوره طولانی کشور را در معرض خطر و آسیب قرار دادند، مردم ما نتایج تصمیم و عمل آنان را، در قالب تنش¬‌های بین¬‌المللی، تحریم¬‌های ظالمانه، آسیب¬‌های جدی به اقتصاد کشور، تخریب ارزش¬‌های اخلاقی و گسترش فساد و دروغ و تباهی، ایجاد تفرقه میان مردم و نقصان سرمایه اجتماعی مشاهده کردند. 

حرکت هشیارانه اصلاح طلبان در خرداد ۱۳۹۲، که نتیجه آن انتخاب دکتر روحانی و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید بود باعث شد فضای ایران هراسی در دنیا به ایران ستایی تبدیل شده و با برجام و گشایش‌های ناشی از آن، بهبود فضای کسب و کار و خروج کشور از رکود به همه مردم ایران نوید داده شود.

ماحصل آن انتخاب مبارک در بعد خارجی، خروج از بن‌ بست مناقشه هسته¬‌ای، رفع تحریم ‌های ظالمانه و رسیدن به برنامه¬‌ای بر مبنای عزت، حکمت و مصلحت با عنوان برجام بود و در بعد داخلی علاوه بر مهار تورم و ساماندهی اقتصاد کشور، گشایش نسبی فضای سیاسی و تغییر رویه دستگاه¬‌های دولتی را نیز به همراه داشت.

البته این دستاوردهای ارزشمند تا تحقق همه خواست¬‌ها و مطالبات مردم شریف ایران راهی دراز دارد و برای تکمیل آن باید هوشمندانه و مجدّانه در روز دهم اردیبهشت ماه به صحنه آمد.

حال که عده‌ای تمام توان خود را به کار بسته و هم‌ قسم شده‌اند تا اکثریت مجلس را به دست بگیرند و شیرینی این توافق را در کام مردم تلخ کنند، بهترین شیوه برای دست‌یابی به منافع ملی، مشارکت در انتخابات و انتخاب گزینه‌های مناسب و جلوگیری از ورود تندروها و مخالفان اعتدال به مجلس است. مجلسی که در رأس همه امور است و می‌تواند در تک‌تک لحظات و کیفیت زندگی همه مردم تأثیرگذار باشد..

حوزه سیاست، حوزه مطلق ها نیست، حوزه یا هیچ یا همه چیز نیست، حوزه خیر مطلق و شر مطلق نیست. سیاست عرصه عقلانیت است، از این رو نباید گذاشت در این عرصه احساسات گذرا بر عقلانیت ماندگار چیره شود.

حضور پرشور مردم در دور نخست انتخابات مجلس دهم، حاصل اعتماد عمومی به جریان اصلاحات و ریشه دواندن تفکر اصلاح طلبی در اندیشه ی بخش بزرگی از جامعه است.

اصلاحات به عنوان یک جریان سیاسی ریشه دار، شکل گیری و استمرار خود را وامدار جامعه است و به همین دلیل انتظار می رود تا در دور دوم انتخابات نیز، حضور مردم و حمایت آنها از کاندیداهای مورد حمایت بزرگان و رهبران ملی اصلاحات، استمرار داشته باشد.

مطمئنا در این مسیر با رعایت اخلاق، قانون و ارزش‌های دینی- ملی می‌توان با وجود محدودیت ها و ناهمواری ‌های همیشگی و موجود با حضوری آگاهانه و هشیارانه، ضامن تحقق «امید، آرامش و رونق اقتصادی» در سراسر این سرزمین پرافتخار بود.

اینجانب به عنوان قطره ی کوچکی از اقیانوس اصلاحات این مرز و بوم و فرزندِ دوست دار این آب و خاک حمایت خویش را از لیست امید کشور بویژه برادرانم در حوزه های

 ممسنی: جناب دکتر مسعود گودرزی، بهبهان: جناب دکتر محمودرضا ضرغامی ، شیراز: جناب آقای علی اکبری، داراب و زرین دشت: جناب آقای رضا انصاری، نیریز و استهبان: جناب آقای اصغر مسعودی، 

اعلام می دارم.

از هموطنان شریفم فروتنانه و در کمال خضوع خواستارم با حمایت از این عزیزان که گزینه های نهایی مجمع اصلاحطلبان هستند، برگ زرین دیگری بر تاریخ پر افتخار خویش بیفزایند. 

با شناختی که از این عزیزان وجود دارد ، خصوصیات بارزی دارند که توجه به آنها جای هیچ تردیدی برای انتخاب شان باقی نمی گذارد:

۱: دیدگاه و نگاه ایشان توسعه محور و در راستای کمک به توسعه پایدار است

۲: از پتانسیل و ظرفیت لازم برای شناسایی و پیگیری خواست ها و مطالبات بر حق مردم برخوردار بوده و در عین حال دارای توانایی های مورد نیاز برای ارتباط و تعامل با نخبگان، فرهیختگان و معتمدینِ مردم هستند

۳: با اعتقاد به برنامه‌های داخلی و سیاست های خارجی دولت تدبیر و امید، بویژه برجام در جهت تقویت جایگاه کشور در عرصه هاو  بین المللی تعامل و همراهی مورد نیاز با دولت مردان را دارا هستند

۴: در جهت گسترش و تعمیق فضای باز و رقابتی در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی متعهد و وفادار می باشند.

حماسه ی هفتم اسفند ادامه ی راهی بود که از خرداد ۹۲ با همت و درایت بی نظیر شما خوبان رخداد و اکنون در آستانه ی انتخابات مرحله ی دوم مجلس شورای اسلامی بار دیگر عزمی ستودنی از شما استواران عرصه ی صبر و آزاد اندیشی، دهم اردیبهشت را نیز به کارستانی دیگر بدل خواهد نمود. 

 

ایمان دارم با حضور حداکثری مردم می توان شاهد استمرار راه و تفکر اصلاح‌طلبی و عقلانیت، در نتیجه اعتلای نام ایران عزیز در سرتاسر جهان بود.

به امید آن روز که انشاالله دیر نیست.

وَاصْبِرْ وَمَا صَبْرُکَ إِلاَّ بِاللّهِ وَلاَ تَحْزَنْ عَلَیْهِمْ وَلاَ تَکُ فِی ضَیْقٍ مِّمَّا یَمْکُرُونَ

«و صبر کن و صبر تو جز به [توفیق] خدا نیست و بر آنان اندوه مخور و از آنچه نیرنگ مى‏کنند دل تنگ مدار» 

سوره نحل – آیه ۱۲۷

 

ارادتمند

 

محمد بهرامی

 

نامزد لیست امید و منتخب مجمع اصلاحات کشور در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

از حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا

 

فروردین ماه ۱۳۹۵

برو بالا